Nexus – redesign okładki czasopisma

monikacywinska__nexus-winieta_

Na nowo

Redesign okładki czasopisma to jedno z zadań w ramach przedmiotu Podstawy marketingu. Polegało ono na stworzeniu nowej winiety oraz propozycji okładki.

Na warsztat wzięłam dwumiesięcznik Nexus, który poświęcony jest spiskom, parapsychologii, ukrywanym technologiom, medycynie alternatywnej, zjawiskom UFO, przemilczanym faktom i zdarzeniom z historii świata.

monikacywinska_nexus_magazine-redesign2
monikacywinska_nexus_magazine-redesign3

X

W projekcie winiety chciałam przemycić charakter czasopisma, który kojarzył mi się z… archiwum X. X! To właśnie wyróżnienie tego znaku pozwoliło mi na wydobycie klimatu magazynu. Postawiłam na prostotę kroju pisma, modyfikując go, by zachować łączenie liter z poprzedniej winiety.

okładka

Do projektu okładki wykorzystałam własne fotografie, które pasowały do poruszanej w czasopiśmie tematyki. Zdjęcia wykonałam na wysokim czasie naświetlania i przedstawiają one tą samą fontannę. Zmieniające się oświetlenie pozwoliło na uzyskanie naprawdę ciekawych efektów.

Ustawienie aparatu na na statywie pozwoliło mi na „rozmycie” wody i pozostawienie elementów statycznych ostrymi. Dzieje się tak, ponieważ podczas długiego czasu naświetlania ruch zostaje zarejestrowany na matrycy i w efekcie dany element rozmywa się. W trakcie robienia zdjęcia zmienił się kolor oświetlenia, który również został zarejestrowany.

monikacywinska_nexus_magazine-redesign_photos

To również zdjęcie tej samej fontanny, ale wykonane nieco inną techniką. Tutaj również czas naświetlania był długi, jednak tym razem aparat nie był na statywie, rysowałam nim w powietrzu odwrócone serce. W ten sposób światła rozmyły się właśnie w jego kształt. Zmieniające się kolory oświetlenia pozwoliły mi uzyskać przejście kolorystyczne bez ingerencji Photoshopa.

monikacywinska_nexus_magazine-redesign_photos2